Mayıs ayında bir çok gezegen burç değiştirirken, ağır gezegenlerden, Saturn, Jupiter ve hızlı gezegenlerden Venus RETRO harekete başlıyor. Bir diğer ağır gezegen olan Pluto, 25 Nisan’da Retro harekete geçen ilk gezegen olmuştu. Şimdi sırasıyla onu, Saturn, Venus ve Jupiter takip edecek. Neptun ise aralarına Haziran ayında katılacak.

SATURN’UN RETRO AN HARİTASI
JUPİTER’İN RETRO AN HARİTASI

Retro dönemleri, geçmiş olayları gündemimize geri getirir her zaman.

Öncelikle Saturn, Kova sonra Oğlak burcunda Retro yolculuğunu yapacak. Temmuz ayına kadar Kova burcunda geri seyredeceği süreçte, sosyal mesafenin esnekleştirilerek, insanların bir araya gelmesi mümkün olabilir. Parklar ve bahçeler eski kalabalıklığına kavuşabilir. Dışarıda gezmek, eğlenmek, sosyal aktivitelere katılmak gündeme gelebilir. Fakat Temmuz ayında Oğlak burcuna geçmesiyle, ciddi bir tehlike söz konusu olabilir. Pandemiyle ilgili tedaviler gündeme gelirken, daha sonrasında daha ciddi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilecek rehaveti de beraberinde getirebilir. Özellikle Şubat ve Mart ayları arasında yaşananlar konusunda ne yapabileceğimize bakabiliriz. Devletler ve otoriteler, şirket yöneticileri bu dönemde işleyişle alakalı aksaklıkları düzeltmek için kolları sıvayabilir. Önlemleri gözden geçirebilir, daha kötü bir senaryoya hazırlık yapabilir. Buradaki asıl tehlike yaz aylarının getirdiği sosyal rehavet olacaktır.

Jupiter’in Retro hareketi ise 14 Eylül’e kadar sürecek. Bu iyi bir haber gibi gözükebilir, bu tarihe kadar salgınla ilgili rakamların düşmesi, yayılma hızının kesilmesi anlamına gelse de, 14 Eylül’den sonra Jupiter’in, 30 Eylül’den sonra da Saturn ‘un ileri harekete geçmesiyle vaka sayılarında hızlı artışları gözlemleyebiliriz. Ve ya farklı can sıkıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Özellikle Kasım ve Aralık ayında, Neptun’un de ileri harekete geçmesiyle, bu ve benzeri hastalıkların, salgınların yayılması ve benzeri afetlerle (deprem, fırtına, vb) benzeri sıkıntılarla tekrar savaşmak için kolları sıvayacağımızı gösteriyor. Pandemi vb konularla ilgili doruk noktası Kasım ve Aralık ayında yaşanacak gibi görünüyor.

Jupiter Retrosu hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.astroklaros.com/2020/05/15-mayis-2020-jupiter-retrosu/

SATURN’UN KOVA BURCUNA TEKRAR GEÇİŞİ AN HARİTASI

Hemen arkasından Saturn’un 17 Aralık 2020’de Kova burcuna tekrar girmesi, ve Jupiter’in an farkıyla onu takip etmesi, salgınların doruk noktasına çıkmasını sağlarken, izolasyon ve sosyal mesafe kurallarını tekrar hayatımıza getirebilir. Bu seferki vaka sayıları ve salgının büyüklüğü daha dehşet verici olabilir. Haritanın sosyalleşme alanında hiç bir gezegenin bulunmaması, ayrıca Güney Ay düğümünün ASC ile yapışık olması, seyahatler ve hava taşımacılığının engellenmesiyle, bu alanda yapılacak kısıtlamalara işaret ederken, partnerlere ve ortaklara olan ihtiyacımız artabilir. Bu da sözleşmeler ve ortaklıklar alanında kurallar ve şartnamelerle bağımlı olacağımız bir sürece işaret etmekte.

ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

Paylaş

SON YAZILAR

Henüz Yorum Yapılmamış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Merhaba!
Merhaba!
Nasıl yardımcı olabilirim?