REGRESYON TERAPİSİ

REGRESYON TERAPİSİ

Regresyon çalışması, geçmiş yaşam çalışması veya transpersonal regresyon çalışması olarak da bilinmektedir.

Bu yöntem, bilinç dışı ile çalışmakta ve bu sayede kısa sürede olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Sorunlara ve olaylara farklı bakış açısı ile yaklaşmaya, algınızın değişmesine ve en önemlisi yaşam enerjinizin artmasına yarayan bir yöntemdir.

Regresyon Çalışması nedir?


Regresyon çalışması, mevcut şikayetlere, meselelere ve sorunlara sebep olmuş daha eski deneyimleri keşfetmek ve yeniden yaşamak suretiyle gerçekleşir.

Regresyon uzmanları, sorunlara neden olan bu unutulmuş, görmezden gelinmiş veya bastırılmış deneyimlere ulaşmak için ve ayrıca,  olumlu hisleri, unutulmuş olumlu deneyimleri ve saklı kalmış yetenekleri tekrar harekete geçirmek amacıyla da bu deneyimleri yeniden yaşatma yöntemini kullanırlar.

Sindirilmemiş bu deneyimleri bulmak ve yeniden yaşamak, duyguların kilidini açar ve mevcut şikayetlerimizin nasıl bu deneyimlerden kaynaklanmış olduğuna dair anlayış geliştirmenizi sağlar. Regresyon çalışması, böyle anıları yeni ve farklı bir biçimde ifade etmeye yardım eder ve böylece, danışan geçmişten gelen olumsuz etkileri çözümleyebilir ve o sorun içinde yitirmiş olduğu enerjiyi geri kazanabilir. Bu yolla, danışanlar şimdide kendilerini daha “bütün” ve mutlu hisseder, sorunlarını çözümleyip yaşamlarına daha yaratıcı, sağlıklı ve anlamlı bir tarzda devam ederler.

Regresyon çalışması çocukluk, ana rahmi ve doğum deneyimleri; “yaşamlar arası yaşam” deneyimleri, geçmiş yaşamlar ve aile içinde nesiller boyunca aktarılan deneyimler (atalardan gelen) ile bağlantılı enerjetik tesirler ve daha pek çok başka ilintili mesele ile uğraşır. Bilinçdışınız, meselenizin sebebini ve çözümünün nerede olduğunu ve oraya nasıl gidileceğini bilmektedir. Regresyon uygulamasında, üstünde çalıştığımız şey de budur.

Regresyon terapisi hipnoterapiden kaynaklanmaktadır, ancak günümüzde çok az sayıda regresyon terapisti hipnoz kullanmaktadır. Regresyon terapisti insanları transa sokmaz, onları transtan çıkarır. Hafif transta seans gerçekleşir. Kontrol danışandadır.

Kim ve ne için?

Regresyon terapisi, diğer tedavilerin başarısız olduğu yerlerde yardımcı olabilir, ancak herkese ve tüm problemlere yardımcı olmaz.

Zihinsel engelleri çözmez, genellikle otizme yönelen, ciddi şekilde kompulsif veya obsesif veya gerçekten paranoyak, şizofren, bipolar rahatsızlıklar, kalp pili taşıyan insanlar için çalışamaz. Hamilelere uygulanamaz.

Ancak;

*açıklanamayan korkularla, kaygılar ve endişelerle,

*açık bir nedeni olmayan depresyonla,

*açıklanamayan suçluluk veya utançla,

*psikosomatik problemlerle,

*bolluk ve bereket enerjilerindeki blokajlarla,

*evlilik ve ya birliktelik, aşk ilişkileri alanındaki kısırdöngüler, problemler ve sorunlarla ilgili harikalar yaratabilir.

Ne kadar sürede sonuç alınır?

İşe yarayıp yaramayacağını öğrenmek için bir veya iki seans yeterlidir. Çoğu insan için gerçekten çok kolay ve başarılı sonuçlar vermektedir. Terapinin başarısı danışan ve danışmanın sağlam ve dengeli işbirliğine bağlıdır.

Regresyon tedavisinin sonuçları

Regresyon terapisinin sonuçları, diğer psikoterapi biçimlerinin çoğunda olduğu gibi, aşağıdaki şekilde ayırt edilebilir:

  • Zihinsel sonuçlar: açıklık, farkındalık, kendini tanıma, insanları anlama, sınırlayıcı inançların özgürleşmesi.
  • Duygusal sonuçlar: iç sakinlik, kendini kabul etme ve kendine güven, empati ve olumlu duyguları ve duyguların ifadesini geri kazanmak.
  • Somatik sonuçlar: Düşük enerji, gerginlik, aşırı duyarlılık ve semptomlar gibi psikosomatik şikayetlerin tıbbi açıklama yapılmadan kaybolması.
  • Ücret 3000 TLdir. Seans gerekli görüldüğünde tekrarlanabilir.

RANDEVU ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURMANIZ RİCA OLUNUR. MAİL ÜZERİNDEN SEANS İLE İLGİLİ BİLGİLER SİZE ULAŞTIRILACAKTIR.


Paylaş