19 Şubat’ta saat 17:53’te 0 derece Başak burcunda bir Dolunay meydana gelecek.

Dolunay’lar bitişleri, tamamlanmaları, farkındalıkları ifade eder.

Bu Dolunay’ın Başak burcunda gerçekleşmesiyle iş, çalışma alanı, düzen, sistem, rutin, alışkanlıklar, sağlık gibi konularda ve de Başak burcunun doğum haritanızda etkilediği alanda bir bitişi ve ya aydınlanmayı getirmesi mümkün.

Sıfır derecede gerçekleşmesi iise, enerjinin çok yeni olduğuna ve aslında bu bitişin bir başlangıca vesile olacağının göstergesidir. Başak ve Balık aksı, gerçekler ve hayaller temasını sembolize eder. Burada kurmanız gereken denge, gerçekler dahilinde ideallerinizi gerçekleştirmek üzerinedir. Yani bir ayar yapmanız gerekiyor. Bu ayarı nasıl ve ne şekilde yapacağınızı Dolunay sonrasında daha net görebileceksiniz.

An haritasına baktığımızda, tutulma yükselen-alçalan aksında gerçekleşmekte. Bu demektir ki, ilişkiler alanında bitişler önem kazanabilir. Ya da ilişkilere olan bakış açınız, stratejiniz ve ya izlediğiniz yol konusunda artık kararınızı verip, karşı tarafa bunu dile getirebilirsiniz. Kartlarınızı açık oynayabilirsiniz.

Mars, hem Güneş’e, hem Ay’a elini uzatıyor. Aksiyona geçiyorsunuz, hem de büyük bir gönül rahatlığıyla. Tamamlamak ya da bitirmek istediğiniz her neyse, sizi maddi ve manevi açıdan güvende tutacak bir motivasyonla eyleme  geçmenizi sağlayacak. Ay’ın yöneticisi Merkür’ün, Saturn ile kurduğu ilişki, yapılacak temizlik ve ya bitişlerin, kalıcı olması yönünde son derece istikrarlı ve disiplinli bir düşünme yapısı içinde olduğunuzu gösteriyor. Eğer bir işten ayrılıyorsanız, bir düzeni terk ediyorsanız, bu konudaki fikirleriniz alanında ciddiyet ve  kararlılık sağlayabilirsiniz. Planlı ve programlı şekilde hareket edebilirsiniz. Dolunay’ın yöneticileri, Jupiter ve Merkür 22 Şubat’ta zorlu bir açıya girecek. Bazılarınızın bitirmek, tamamlamak, hayatından çıkarmak ve yeni bir başlangıç yapmak istediği ile ilgili kafası çok daha fazla karışabilir. Duyguları ve mantığı arasında çatışma yaşayabilir. Bazılarınız ise tam tersi kendine olan öz güven artışı  sayesinde hızla harekete geçebilir.

Bu Dolunay ile birlikte Chiron, 2011’den bu yana bulunduğu Balık burcunu terk ederek, Koç burcuna giriş yapıyor. Chiron yaralarınız, acılarınız ve travmalarınızı gösterir, bu burç değişimiyle bir dönem kapanıyor ve yeni bir dönem başlıyor. Bu Dolunay, bazı yaraların Başak semboliği  (çalışma şartları, iş hayatı, sağlık ve ya iyi alışkanlıklar , sağlıklı beslenme vb) sayesinde şifalanmasını sağlayarak bir dönemi kapatacaktır. Chiron geçtiğimiz sene 17 Nisan’da ilk kez Koç burcuna girmiş, sonrasında ise 25 Eylül’de Balık burcuna tekrar geçiş yapmıştı. 25 Eylül’de ve civarında ne yaşandıysa bu alanda bir temizlik söz konusu olabilir. Koç burcuna geçmesiyle ise, kimlik ve benlik konusunda bir takım yaralar gün yüzüne çıkabilir. Kim olduğunuzu, ne istediğinizi, hayatınızı nasıl yaşamak istediğinizi, hedeflerinizi sorgulayabilirsiniz. Yaşadığınız bu hayatın, ne kadarı size ait ???

Diğer önemli bir noktada, Dolunay’ın gerçekleştiği 0 derece Başak’ta ikamet eden Regulus sabit yıldızı. Bu yıldız, 4 önemli Kral yıldızdan biridir. Kuzey’in gözcüsü ve  Baş melek İsrafil ile birlikte anılmaktadır. Aslında Aslan takım yıldızında ikamet eder. Güç, Aslanın kalbi, Küçük kral, cesaret olarak ifade edilir. Gökyüzündeki armağandır. Dolunay’ın gerçekleştiği noktada olması, haritanızda Başak burcunun etkisinde olan hayat alanında size; güç, kontrol, bağımsızlık ve toplumsal statü sağlayabilir. Aynı zamanda, okült alanda bir takım başarılar elde edebilir ve ya ezoterizm yani gizli ilimler, farklı öğretiler, astroloji, enerjiler, vb teknikler hakkında benzer konularda farkındalıklar, aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. 

5 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşen Yeni Ay’da başlattığınız girişimler artık sonuç vermeye başlayabilir, Dolunay hasat zamanıdır. Eğer uzun vadeli birşeyler başlattıysanız, 15 Ağustos’a kadar çaba göstermeye devam etmelisiniz.

Bu Dolunay’ın sizde ön plana çıkaracağı ile cesaret ve özgüven duygusu ile önemli başarılara imza atabilirsiniz. Her ne kadar Venus ve Saturn kavuşumu tek başınıza ve yalnız olduğunuzu hissettirse de, Merkür ve Neptun birlikteliği size yüksek bir yaratıcılık ve ilham vererek imdadınıza yetişecektir. Hayaller kurun, yaratın, yaratın, yaratın hem de kendinize yaratabileceğiniz en güzel hayatı yaratın..

Şu an ve şimdi yeniden doğuş zamanıdır..

ASTROLOG ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

Paylaş

SON YAZILAR

Henüz Yorum Yapılmamış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Merhaba!
Merhaba!
Nasıl yardımcı olabilirim?