Merkür Retrosu başlıyor!

Her sene en az 3 defa RETRO harekete geçen Merkür, 15 Ekim’de Retro yolculuğuna başlıyor. Önce Akrep, sonra Terazi burcunda geri gidecek olan iletişim gezegeni Merkür, farklı konularda bir çok bilginin açığa çıkmasına, eksik işlerin tamamlanmasına ve yanlış hesapların Bağdat’tan dönmesine yardımcı olacak.

Merkür Retrosu, ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

İletişim gezegeni Merkür, 15 Ekim’de geri harekete başlayacak ve 4 – 5 Kasım tarihinde de ileri harekete geçecek. Retro alandan çıkması ise, 19 Kasım.

Merkür Retro hareketine Akrep burcunda başlayacak, 28 Ekim’de Terazi burcunda geri seyrine devam edecek. Dolayısıyla Retro sürecini iki bölüme ayırmak gerekiyor, malum zihnimiz farklı konular ile meşgul olacak.

15 Ekim – 28 Ekim 2020 – Merkür Akrep burcunda Retro:

Merkür bu dönemde, finansal konular, ortak sermaye, banka, kredi, pasif gelirler, sigorta, miras gibi konularda kafa yormamıza neden olacak. Yöneticisi olan Mars’ın da Retroda olduğunu unutmamak lazım. Oldukça çetrefilli işler bizi bekler. 26 Eylül’den 15 Ekim’e kadar olan süreçte, bu bahsedilen konularda konuştuğumuz, görüştüğümüz, yazıştığımız, derdimize çare aradığımız bir takım ucu açık kalmış meseleler var. Tüm bu konulara 15 – 28 Ekim tarihleri arasında tekrar dönmemiz gerekecek. Bu süreçte bir çok gizli bilgiye ulaşabiliriz. Bir çok sır perdesi aralanabilir. Elimize geçen bilgilerle elimiz kuvvetlenecek, böylelikle eksik işleri tamamlayabilir, evrak toplayabilir, tekrardan yazışmalar yapabilir, geriye dönük hesaplamaları sorgulayabiliriz. Bu süreçteki emeklerimizin sonuçlarını ise, 17 Kasım sonrası alacağız.

28 Ekim – 4 Kasım 2020 – Merkür Terazi burcunda Retro:

Merkür Retro hareketine 28 Kasım sonrasında Terazi burcunda devam edecek. Bu dönemde eğilmemiz gereken konular ise, sözleşmeler, kontratlar, ikili ilişkiler, ortaklıklar ve anlaşmalar olacak. 23 Eylül – 26 Eylül arasında bu bağlamda yaptığımız, bir takım hak aramalar, mutabakatlar, uzlaşmalar tekrar gündeme gelecek. Masaya yatırılan bu konularda hatalar, yanlışlar, adaletsizlikler ve ya eksik bazı noktalar varsa ortaya çıkabilir. Düzeltmeler ve ya revizeler bizim elimizi güçlendirecek ve bir çok sıkıntılı soruna çözüm yaratacak. 4 Kasım sonrası bu alanda daha fazla hız kazanabilir, işleri tatlıya bağlayıp el sıkışabiliriz.

Bu dönemin anahtar tarihleri:

20 Ekim 2020: 7 Ekim’de yaşayacağımız konular, 20 Ekim’de tekrar önümüze gelecek. Beklenmedik bir borç ve ya masraf çıkabilir, para konusunda fevri tepkiler verebiliriz, anlaşmazlıklar içinde bulabiliriz kendimizi. Can sıkıcı bu duruma çözüm yaratmak için, 20 Ekim’i beklememiz gerekecek. Araştırıp, mesai harcarsak, ele geçecek yeni bilgilerle yapacağımız strateji, 17 Kasım sonrası yüzümüzü güldürecek.

25 Ekim 2020: Merkür Retro halde Güneş’in ışıklarına maruz kalacak. Bu tarihe hiç bir görüşme, randevu vs koymamak faydanıza olurken, eğer 23 Eylül öncesi aldığınız kararları Retro döneminde uygulamaya başlarsanız 25 Ekim, taçlandırılacağınız gün olacaktır!!! Önemli bir kişiden, babadan ve ya erkek otoriteden onay alabilir, onun enerjisiyle yükselebilirsiniz.

1 Kasım 2020: 23 Eylül’de otoriteler, kurallar, prosedürler ve düzenlemelerle ilgili yaşanan kısıtlamalar ve zorunluluklar iletişim açısından bazı adaletsizliklerle ve blokajlarla karşılaşmamıza neden olmuştu. Diğer taraftan hem üzerimizdeki yüklerle beraber hareket etmek, hem de başkalarına hayır diyememek ciddi sıkıntı yaşatmıştı. Şimdi bu konularla ilgili çözüm yaratma zamanı. 1 Kasım civarında yaşananlar bize bir ders verecek, kalıcı bir çözüm yaratmamız için kolları sıvatacak. 6 Kasım’dan sonra bu alanda önümüzde herhangi bir engel kalmayacak.

Merkür Retrosunda yapılmaması gerekenler:

  • 23 Eylül sonrası eğer herhangi bir elektronik cihaz almaya karar verdiyseniz, bu alışverişi Kasım ‘ın ilk haftasından sonraya bırakmanız faydanıza.
  • Yanlış anlaşılmalara, yazışmalara, atılan imzalara dikkat! 5 kere okuyun, 10 kere düşünün..
  • Telefonunuza, bilgisayarınıza, elektrikli aletlerinize gözünüz gibi bakın. Dikkatli kullanın. Arıza çıkarabilir, elinizden kayıp düşebilir, bozulabilir.
  • 28 Ekim sonrası partnerinizle olan iletişiminizde hoşgörü, anlayış ve huzur yanlısı olun. Ağzınızdan çıkanlara dikkat edin. Kırıcı olmayın. Yanlış anlaşılmalar olası..
  • 28 Ekim sonrası anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar konusunda 5 defa dikkat! Aslında imzayı 5 Kasım sonrasına bıraksanız çok çok daha iyi!
  • 15 – 28 Ekim arası borç almayın, vermeyin, kredi çekmeyin. Eğer 23 Eylül öncesi alınan finansal bir karar varsa, bunu rahatlıkla işleme koyabilirsiniz. Hatta tam zamanı. Yine de evrakları iki defa kontrol edin, karşınızdakinin sizi doğru anladığına emin olun!

Bu dönemde en çok zorlanacak burçlar: BOĞA, ASLAN ve KOVALAR olacak. Yanlış anlaşılmalara, münakaşalara en fazla onlar maruz kalabilir. Aman dikkat!

ZEYNEP ÖZYÖRÜK

KLAROS DANIŞMANLIK

Paylaş

SON YAZILAR

Henüz Yorum Yapılmamış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *